Celostátní soutěž Finanční gramotnost

V měsíci březnu proběhlo na součásti Ekonomika školní kolo celostátní soutěže Finanční gramotnost. Celkem se do něj zapojilo 60 žáků z III. a IV. ročníku oboru Ekonomické lyceum a Obchodní akademie.

Žáci vyplnili on-line test na webových stránkách www.fgsoutez.cz, který obsahoval otázky s finanční a ekonomickou problematikou (včetně řešení početních úloh zaměřených na výpočty z oblasti bankovnictví a inflace). Testy byly vyhodnoceny z hlediska správnosti a z hlediska času (maximální doba na vyplnění testu byla stanovena na 30 minut).
Výsledné pořadí na prvních šesti místech (žáci dostanou diplom za účast v soutěži):

• Nikol Hanzelková, 3. A
  • Patrik Cachnín, 3. A
  • Eva Davidová, 3. A
  • Martina Syrková, 3. A
  • Michaela Rolná, 4. C
  • Veronika Porubová, 4. C

První tři soutěžící postupují jako tým do regionálního kola, které proběhne v týdnu od 2. dubna do 6. dubna 2012. Trojice žáků bude opět vyplňovat on-line test, který již bude náročnější na znalosti ve srovnání s testem ve školním kole. Mohou však využít výhody týmové práce. O umístění našeho týmu Vás budeme informovat.

Autor: Irena Bambuchová

Přijímací řízení Mendelova sš

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků

29.05.2018

Informace školní jídelny na hlavní budově