Kurz zdravého vaření

Zveme vás na cyklus workshopů:

ZDRAVÉ VAŘENÍ

Budeme se seznamovat se zapomenutými surovinami a společně budeme vařit chutné a rychlé pokrmy. Povíme si, jak zvládnout běžné neduhy přírodními prostředky. Délka setkání je cca 1,5 hod. a je vhodné pro všechny, kterým není lhostejný zdravý životní styl.
Cyklus 5 workshopů zahrnuje: (vždy jsou uvedeny 2 termíny, vyberete si pouze jeden).
2. 1., 4. 1.
Co je zdravá výživa, moderní trendy ve výživě, východní pentagram, pravidla při tvorbě jídelníčku, vyvážený jídelníček.

16. 1., 18. 1.
Zeleninové pokrmy, zelenina jak ji neznáme, druhy zeleniny, různé úpravy zeleniny, mořské řasy.

30. 1., 1. 2.
Rostlinné a živočišné bílkoviny, jejich podíl v jídelníčku, cesty zvýšení podílu rostlinných bílkovin v jídelníčku, zdravotní rizika nízkého nebo příliš vysokého příjmu živočišných bílkovin (praktická příprava netradičních pokrmu z luštěniny)

13. 2., 15. 2.
Zdravé sladké inspirace
(tři druhy sacharidů, jejich podíl v jídelníčku, rychlé nepečené dobroty, ovocné dezerty a svačinky).

27. 2., 1. 3.
Úloha tuků ve výživě , rostlinné a živočišné tuky, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, vliv tuků na zdraví, snížení rizika kardiovaskulárních nemocí
(pokrmy ze semínek).

Místo konání: Mendelova střední škola, Nový Jičín, p. o., Divadelní 4.

Workshop vede: Mgr. Milada Pěchová (středoškolská odborná učitelka, výživová poradkyně, absolventka Institutu alternativních studií).

JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT PROSTŘEDNICTVÍM PŘIHLÁŠKY, kapacita je omezená.

Cena za cyklus: 250 Kč (v ceně jsou zahrnuty suroviny, ochutnávka, recepty v tištěné podobě) studenti školy kurzovné neplatí.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 19. 11. 2012. V případě zájmu nebo sdělení bližších informací kontaktujte: M. Pěchová, tel.: 739 011 551, mail: pechova.milca@seznam.cz.