První místo studentek zdravotnické sekce v celostátní soutěži první pomoci

Vyhráli jsme XVII. ročník celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí!!!
Dne 21.-22. června 2012 se žákyně Mendelovy střední školy- zdravotnické sekce v Novém Jičíně, zúčastnily XVII. ročníku celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí. Soutěž první pomoci pořádána SZŠ Jaselská Brno má již mnohaletou tradici. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva:

1. Družstvo
* Veronika Sokolová- žákyně 4. B
* Denisa Indruchová- žákyně 3. B
* Iva Zátopková- žákyně 3. B
2. Družstvo
* Anežka Silberová- žákyně 2. B
* Marta Hrčková- žákyně 2.ZL
* Klára Indruchová- žákyně 1. A

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích - kategorie A byla určena žákům středních zdravotnických škol a kategorie B studentům vyšších odborných zdravotnických škol. Soutěžící družstva přijela z celé České republiky a ze Slovenské republiky. Soutěž probíhala na těchto stanovištích:
• stanoviště A – první pomoc v odborné laboratoři, cílem zde bylo použít odborné pomůcky při ošetřování zraněných
• stanoviště B - první pomoc v domácnosti, zde byli 2 zranění, soutěžící využívali pomůcky nacházející se v domácnosti – domácí lékárničku, ručníky, kapesníky…
• stanoviště C - první pomoc v terénu na Moravském náměstí, zranění byli dva, k ošetření soutěžící mohli použít pouze malou přenosnou lékárničku
Modelové úlohy byly připraveny tak, jak vypadají úrazy při nehodách v běžném životě. Maskování raněných bylo opravdu přesvědčivé. Nejčastěji se jednalo o tepenné krvácení, otevřené a zavřené zlomeniny, pneumothorax, popáleniny, bodné rány, sečné rány s následnou amputací.
Vítězné soutěžní družstvo číslo 1. dokázalo všechny úkoly zvládnout výborně, žákyně pracovaly profesionálně- komunikovaly se zraněnými, vyšetřily je, poskytly první pomoc a uložily zraněné do správné polohy. Soutěžnímu družstvu číslo 2. děkuji za účast, cením si jejich snahy a bojovnosti. Také děkuji kolegyni Mgr. Sylvě Eslerové, která se podílela na přípravě soutěžních družstev.
Mgr. et Mgr. Bronislava Adamcová

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků