Páté místo v republice pro Mendelovu střední školu

Ve dnech 24. – 25. 3. se v Liberci konalo celorepublikové finále středních škol ve volejbale.
Chlapci z naší školy se sem probojovali přes okresní, krajské a oblastní kvalifikační kolo a utkali se tak s pěti nejlepšími středoškolskými volejbalovými družstvy v republice. Tato družstva doplnilo jako šesté družstvo pořadatele turnaje.
Naši chlapci se první den utkali ve skupině se středoškoláky z Gymnázia Liberec a ze Střední průmyslové školy stavební Liberec. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a tak musel vždy rozhodnout až třetí zkrácený set. Bohužel ani jeden tiebreak naši chlapci nevyhráli a obsadili tak v základní skupině třetí místo. Druhý den pak bojovali o umístění s Gymnáziem Ústavní Praha. Tento zápas se chlapcům vydařil, vyhráli 2:0 a na turnaji obsadili tedy konečné páté místo.

Složení družstva: Jan Majer, Ondřej Rýc, Tomáš Koptík, Jakub Pomkla, Dominik Vymětalík, Dominik Richter, Marek Schmidt.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy na celorepublikové úrovni.

Celkové pořadí družstev:
1. Gymnázium dr. Polesného - Znojmo
2. Gymnázium Česká - České Budějovice
3. Gymnázium a SOŠP – Liberec
4. SPŠS – Liberec
5. Mendelova střední škola – Nový Jičín
6. Gymnázium Ústavní – Praha

Ivana Marková

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků