Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Službu konající záchranářka nám podala vyčerpávajícím komentář o systému fungování záchranné služby, od příjmu oznámení přes následný výjezd, až po předání pacienta ve zdravotnickém zařízení.

Vysvětlila nám systém RLP, RZP a RV. Poté jsme si prohlédli výjezdový vůz vybavený transportní technikou, technikou monitorující základní životní funkce, viděli jsme fixační prostředky k zajištění pacienta včetně veškerých vakuových dlah. Seznámili jsme se se základními farmaky, oxygenoterapií a pomůckami k zajištění žilního vstupu.

Záchranná služba funguje v systému poskytování přednemocniční neodkladné péče, což je odlišné od klasické nemocniční péče, kterou známe z hodin odborné praxe. Exkurze na záchrance pro nás byla přínosná a podnětná. Touto cestou bychom chtěli poděkovat vrchní sestře a záchranářům, kteří nám věnovali svůj čas a poskytli nám zajímavé informace.

Pavel Moudrý, 1. ročník PS

Přijímací řízení Mendelova sš

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků

29.05.2018

Informace školní jídelny na hlavní budově