Výcvikový program poskytování první pomoci pro ZŠ

Mendelova střední škola (zdravotnická sekce) získala v tomto roce od města Nový Jičín grant na výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.

Díky němu si školáci ze základních škol Komenská 68, Komenská 66 a Tyršova mohli prakticky nacvičit, jak správně poskytnout první pomoc při bezvědomí, úrazech, krvácení, učili se ošetřit zlomeniny či jiná poranění, jak sdělit nehodu a přivolat pomoc. Byli také seznámeni se složkami integrovaného záchranného systému.

Ze strany žáků i učitelů je tento projekt vítán velmi pozitivně, veřejnost má zájem o tuto problematiku. Škola díky projektu zakoupila nové pomůcky pro výuku první pomoci.

Mgr. Radmila Vrbková, odborná vyučující MSŠ

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků